حذف frp
نحوه ورود به حالت Recovery و Fastboot در گوشی های نوکیا

نحوه خروج از حالت Recovery و Fastboot در گوشی های نوکیا

گوشی های اندرویدی نوقا از روش کمی متفاوت برای رسیدن به حالت فست بوت یا بازیابی استفاده می کنند. در این پست با ترکیب کلیدها و دستورات ADB برای ورود به حالت ریکاوری و حالت دانلود (fastboot) در گوشی های نوکیا آشنا می شوید.

از حالت recovery mode خارج شوید

برای خروج از ریکاوری استوک نوکیا، کافی است گزینه “Reboot system now” را در ریکاوری انتخاب کنید.

وارد حالت Fastboot (دانلود) در نوکیا شوید

حالت دانلود در گوشی های هوشمند اندروید نوقا معادل حالت فست بوت یا بوت لودر است. شما می توانید تمام دستورات فست بوت را که توسط گوشی های نوکیا پشتیبانی می شوند ارسال کنید. اینها شامل باز کردن قفل بوت لودر، بوت کردن یک بازیابی سفارشی یا هر عملکرد فست بوت دیگری است.
ترکیب کلید

گوشی هوشمند نوکیا خود را خاموش کنید.

شارژر یا کابل USB را وصل کنید و منتظر بمانید تا دستگاه شروع به شارژ کند.

اکنون، ولوم پایین + کلید(های) پاور را فشار داده و نگه دارید. کلیدها را فشار دهید تا دستگاه دوباره ویبره کند و حالت Download Mode را در سمت چپ بالای صفحه ببینید. در نوکیا X.2/X.3 و گوشی‌های جدیدتر، به جای آن یک منوی فست بوت مناسب خواهید دید.

با استفاده از ADB به بوت لودر راه اندازی مجدد کنید

دانلود ADB

راه آسان‌تر برای رسیدن به حالت دانلود در نوکیا استفاده از دستور adb است. اگر نوکیا خود را به رایانه شخصی متصل کرده اید، از دستور ADB زیر برای راه اندازی مجدد دستگاه به حالت fastboot/bootloader استفاده کنید.

adb reboot bootloader

از ریکاوری برای راه اندازی مجدد به بوت لودر استفاده کنید

همچنین می توانید از حالت بازیابی برای راه اندازی مجدد دستگاه نوکیا در حالت فست بوت استفاده کنید. فقط گزینه “Reboot to bootoader” را از حالت بازیابی انتخاب کنید.

راه حل اول خروج از download mode

با صدور دستور fastboot زیر می توانید از حالت دانلود در نوکیا خارج شوید. این باید دستگاه را به طور معمول راه اندازی مجدد کند.

 

fastboot reboot

راه حل دوم خروج حالت download mode

کلید(های) افزایش صدا و روشن/خاموش را به مدت 10 تا 12 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه لرزش کند و دوباره راه اندازی شود.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

حذف frp

ورود به اف آر پی موبایل

برای استفاده از خدمات ابتدا وارد حساب خود شوید.